Skip

Вітренко: 34-процентну переплату за імпортний газ у березні будуть компенсовувати не українці, а "Газпром"

Вітренко: Росія показала світові свою ненадійність як постачальника газу

"Газпром" повинен виплатити НАК "Нафтогаз України" компенсацію за 34-процентну переплату під час екстреної закупівлі газу в Європі в березні, написав комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко у Facebook.

"34-процентну переплату за імпортний газ у березні будуть компенсовувати не українці, а "Газпром", – зазначив він.

За словами Вітренка, "Газпром" уже офіційно попередили, що він має виплатити "Нафтогазу" компенсацію за невиконання контрактних зобов’язань із постачання газу.

"За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від "Газпрому" (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Уся ця переплата буде виставлена "Газпрому" для компенсації", – написав комерційний директор "Нафтогазу".

Він підкреслив, що для України ситуація була складною, але країна гідно з неї вийшла, не втративши коштів і заробивши репутацію. На думку Вітренка, українці показали, "що у нас є згуртована нація, яка здатна адекватно відповідати на зовнішні загрози".

"Для Росії картина виглядає іншою. Не продали свій газ (який їм дівати нікуди). Мають тепер ще й компенсувати нам збитки. Показали світові свою ненадійність як постачальника газу. І що газ використовується Росією як політична зброя. Ну і щодо України принаймні нинішня влада Росії може відноситися тільки як до колонії – бо як тільки міжнародний арбітраж наближає контрактні відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом" до європейських норм, так вони відразу стають "невигідними" для Росії", – резюмував він.


https://www.facebook.com/yuriy.vitrenko/posts/10155572473568458

28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав російський "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями і з урахуванням задоволених вимог російської сторони "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

1 березня стало відомо, що "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" в рахунок оплати березневого постачання газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не постачатимуть газу в Україну.

У "Нафтогазі" розцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.

2 березня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж. Він звинуватив суд у "подвійних стандартах" і ухваленні "асиметричного рішення" у спорі з Україною щодо контрактів на постачання і транзит газу.

НАК "Нафтогаз України" і польська PGNiG підписали контракт щодо постачання газу. Він діятиме до кінця березня 2018 року. PGNiG доставить "Нафтогазу" 60 млн м³.

"Нафтогаз" із метою економії газу ініціював акцію #Прикрути, до якої приєднався президент України Петро Порошенко.

3 березня Порошенко заявив, що дефіцит газопостачання в Україні ліквідовано.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/vitrenko-34-protsentnu-pereplatu-za-importnij-gaz-v-berezni-budut-kompensuvati-ne-ukrajintsi-a-gazprom-234809.html”