Skip

У Міноборони затіяли будівництво століття: з’явилися перші подробиці

Рішення про будівництво бази прийняли минулої весни, тоді ж провели тендери
На території полігону Широкий Лан під Миколаєвом будується стаціонарний польовий табір, який включає в себе розгалужену інфраструктуру для проживання і підготовки від 2600 до 4000 людей (рівень бригади).

"Зараз на полігоні йде будівництво сучасного польового табору, аналогів якого ніколи не було в ЗСУ. Даний проект включає в себе розгалужену інфраструктуру для проживання і підготовки від 2600 до 4000 чоловік (рівень бригади) ... З урахуванням часу на підготовку проектної документації, будівництво об’єкта почалося навесні 2017 року, в даний час відсоток виконання робіт становить 55%. Орієнтовна здача будівельного об’єкта в експлуатацію — осінь 2018", — повідомляє прес-служба оборонного відомства країни.

Рішення про будівництво бази прийняли минулої весни, тоді ж провели тендери: через систему ProZorro, де переможцями стали дві будівельні компанії — ТОВ "Рост" та ТОВ "Вінницька будівельна компанія". Проектна документація будівельного об’єкта розроблялася ДП "Дніпропетровський проектний інститут".

"Відповідно до умов тендера та практики будівництва аналогічних об’єктів, термін будівництва становить два роки. З огляду на ситуацію, пов’язану з збройною агресією РФ на сході України, було досягнуто домовленостей з будівельними компаніями щодо скорочення терміну будівництва зазначеного об’єкта", — відзначили в оборонному відомстві.

Також чиновники відзначили, що в 2017 році будівельною компанією "Рост", яка здійснює будівництво їдальні, КПП, зовнішнього електропостачання з будівництвом, об’єктів інженерного забезпечення і благоустрій території, було виконано і підтверджено робіт на 78 млн₴

Зараз вже побудовані дороги для заїзду, виконуються роботи по будівництву їдальні, КПП, котельні, на всіх інженерних об’єктах, прокладаються мережі електропостачання, зовнішнього освітлення і огорожі периметру

ТОВ "Вінницька будівельна компанія" відповідає за будівництво 11 казарм. У 2017 році вона підтвердила робіт на 89 млн₴ Зараз побудовано 11 казарм, в яких в даний час виконуються роботи по влаштуванню внутрішніх інженерних мереж, вентиляції та кондиціонування повітря, а також внутрішні оздоблювальні роботи для подальшого облаштування приміщень меблями та необхідним обладнанням. Готовність зазначених об’єктів — 60%. Будівельні роботи на об’єкті ведуться далі.

При цьому журналісти українського телеканалу заявили, що будівництво польового табору на території полігону "Широкий лан" є "упередженим і заангажованим за змістом".

У сюжеті також повідомлялося про будівництво фірмами "Вінницька будівельна компанія" і "Рост" сучасного табору для Міноборони. Як стверджували журналісти, "за цими будівельниками і по їх керуючими компаніями тягнеться шлейф з десятків господарських, адміністративних і навіть кримінальних судових процесів".

Широкий Лан тоне в багнюці

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Миколаївській області на полігоні "Широкий лан" сталася смертельна пожежа через те, що військовий вилив бензин з пластикової пляшки в буржуйку.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/u-minoborony-zatiyaly-budivnyctvo-stolittya-zyavylysya-pershi-podrobyci”