Skip

Піонтковський: Призначення Помпео спростовує гіпотезу, що Тіллерсона звільнили за антипутінські настрої

Піонтковський: Трамп прямо вказав на одну із причин розбіжностей із Тиллерсоном це питання про ставлення до угоди з Іраном

Призначення директора ЦРУ Майка Помпео на посаду держсекретаря США спростовує твердження про те, що президент США Дональд Трамп звільнив Рекса Тіллерсона з цієї посади за критику президента РФ Володимира Путіна. Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський у коментарі "Радио Свобода".

"Ця відставка зараз здається досить незвичайною, у момент гострої політичної кризи. Фактично скоєно напад із використанням зброї масового знищення, хімічної зброї, на Великобританію, найближчого союзника США. Саме так прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей охарактеризувала те, що сталося в Солсбері 5 березня. Так от, Тіллерсона звільнили за кілька годин після того, як він зробив досить жорстку і тверду заяву, що підтримує позицію британського прем’єр-міністра і солідарний із нею. Ось дуже важливе запитання: саме ця заява остаточно підштовхнула Трампа до такого несподіваного за часом, але взагалі-то політично давно очікуваного рішення чи це випадковий збіг?" – сказав Піонтковський.

За його словами, Трамп прямо вказав на одну із причин розбіжностей із Тіллерсоном – це питання про ставлення до угоди з Іраном.

"Але дійсно, на вустах тих, хто сьогодні обговорює цю тему, звичайно, Росія. Я нагадаю про так званий список В’ячеслава Ніконова, депутата, який першим потішив Державну думу Росії повідомленням про перемогу Трампа на виборах і відсвяткував це шампанським. У незвичайній ейфорії Ніконов тоді перерахував "чотирьох наших агентів впливу у США", тобто людей, дуже наближених до Кремля, в адміністрації Трампа. Це колишній радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн, колишній головний стратег Стівен Беннон, колишній глава апарату Білого дому Райнс Прібус і Рекс Тіллерсон. Ось Тіллерсон – це останній із цієї четвірки, тепер відстороненої від справ", – додав Піонтковський.

Він також переконний, що директор ЦРУ Майк Помпео, який обійме пост держсекретаря США – це людина, яка "більш підготовлена до цієї посади, до цієї роботи". За словами Піонтковського, Помпео свого часу різко критикував політичний курс Кремля і президента Росії Володимира Путіна особисто.

"У своєму колишньому житті він займався зовнішньополітичними проблемами, а Тіллерсон був абсолютним новачком. І я би сказав, що якраз призначення Помпео спростовує гіпотезу, що Тіллерсона звільнили за антипутінські настрої та його різку оцінку замаху у Великобританії. Я згадую виступ Помпео влітку минулого року, під час дуже важливої традиційної конференції з питань американської зовнішньої політики, де в неформальній обстановці збираються колишні й чинні керівники структур безпеки, Держдепартаменту тощо. Виступ Помпео там був найбільш різким щодо курсу Кремля і Путіна особисто. Отже, я думаю, що навряд чи цьому призначенню в Москві зрадіють. І, власне, перші московські коментарі вже пройшли саме в такому дусі", – продовжив політолог.

13 березня Трамп повідомив про звільнення Тіллерсона і запропонував на його місце кандидатуру чинного директора Центрального розвідувального управління Майка Помпео. Главою ЦРУ має стати його заступник Джина Гаспел – перша жінка на цій посаді.

Тіллерсон очолював Держдепартамент із лютого 2017 року. За інформацією джерел телеканала CNN, він не підтримував курсу Трампа у зовнішній політиці.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/piontkovskij-priznachennja-pompeo-sprostovuje-gipotezu-shcho-tillersona-zvilnili-za-antiputinski-nastroji-236368.html”