Skip

Економіст пояснив, чому наближені Порошенка скуповують російські активи: готуються тікати


Російське видання РБК повідомило, що кіпрська компанія купила більш ніж 16% акцій російської мережі Burger King Russia, і стала натепер найбільшим акціонером компанії – має 35% цього російського бізнесу. За кіпрською компанією стоїть українська компанія ICU, якою ще до 2014 року керувала Валерія Гонтарева, а натепер серед співвласників є інвестбанкір Петра Порошенка Макар Пасенюк.

Чому наближені до українського президента люди продовжують скуповувати російські активи, нам розказав економіст Андрій Новак.

За його словами, найбільш важлива причина – підготовка до можливих санкцій РФ або діяльності Антикорупційного суду.

«Мабуть, причина полягає в тому, що це наслідок майбутньої втечі з країни після 2019 році або раніше… Після того, як наші діячі побачили санкції ЄС та США проти росіян. Вони бояться можливих санкцій проти них на заході, тож вони перенаправляють капітал до РФ, вони думають, що там капітал буде в безпеці», – каже експерт.

За його словами, скуповування активів в РФ гарантує їм недоторканість в разі українських або європейських санкцій.

«Виглядає так, що з їхньої точки зору в РФ вкладати безпечніше, ніж в Європу. Рано чи пізно запрацює Антикорупційний суд, і це дамоклів менш над переважною більшістью українських політиків та бізнесменів, які свій «бізнес» будували на розподіленні державних коштів. Тепер вони переводять гроші в більш безпечне для українських та європейських органів країни. А це – Росія», – вважає Новак.

Втім, є і економічні причини – акції російських компаній зараз здешевшали, а скуповувати харчові мережі – завжди вигідно.

«Економічна причина в тому, що харчова промисловість більш стійка до криз. Споживання їжі завжди буде на високому рівні споживання, на відміну від техніки, наприклад», – вважає він.

Відносно проста схема скуповування (через одну кіпрську фірму) також, за його словами, пояснюється просто – після ряду невдалих журналістських розслідувань щодо офшорів (які не набули загальнонаціонального лемету), у владі відчули безкарність.

«Це відчуття безкарності, це вже зайва самовпевненість. Є таке враження, що люди відчувають довічну недоторканість, що українці змиряться і спустять це», – каже Новак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/14/ekonomist-poyasnyv-chomu-nablyzheni-poroshenka-skupovuyut-rosijski-aktyvy-gotuyutsya-tikaty/”