Skip

Перевіркою Гелетея має зайнятися НАБУ - НАЗКНацагентство з питань запобігання корупції відмовилося перевіряти можливе використання службового становища начальником Управління держохорони Валерієм Гелетеєм.


Про це НАЗК повідомило у відповіді на звернення громадської організації «Центр протидії корупції», повідомляє «Радіо Свобода».


«Згідно з частиною 5 статті 216 Кримінального кодексу України, досудове розслідування злочину, передбаченого статтею 364 вказаного Кодексу (зловживання владою або службовим становищем, — ред.) здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України», — йдеться у відповіді Нацагентства.

При цьому там зазначили, що викладені у звернені ГО дані щодо керівника УДО «свідчать про можливе використання Гелетеєм своїх прав і можливостей, пов\’язаних з його посадою, всупереч інтересам служби».


Повідомляється, що у ЦПК таку відповідь вважають маніпуляцією.


«Позиція НАЗК, що зловживання службовим становищем має розслідувати Національне антикорупційне бюро є маніпуляцією, оскільки у зверненні були викладені чіткі факти не зловживання (що є злочином), а використання свого становища Гелетеєм у приватних цілях (що є порушенням антикорупційного законодавства) та зафіксовано в матеріалах журналістського розслідування», — прокоментував відповідь агентства юрист «Центру протидії корупції» Андрій Савін.


«Відповідно до закону, НАЗК мало право винести припис Гелетею, однак НАЗК закрило очі на явне порушення закону», — додав він.


Як відомо, раніше журналісти «Схем» у своєму розслідуванні стверджували, що Гелетей систематично використовує державних охоронців для виконання приватних доручень своєї родини.


Також журналісти заявили, що працівники УДО обслуговували весілля сина генпрокурора Юрія Луценка.


ПІзніше громадська організація «Центр протидії корупції» звернулася до Адміністрації президента з проханням розслідувати діяльність начальника Управління державної охорони Валерія Гелетея.


Проте в АП відмовилися проводити службове розслідування і передали звернення до НАЗК.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/perev-rkoyu-geleteya-ma-zainyatisya-nabu-nazk”