Skip

Полотно Казимира Малевича продали на аукціоні за рекордну суму

Полотно Казимира Малевича продали на аукціоні за рекордну суму

Полотно Малевича продали на аукціоні за рекордну суму: що відомо про знамениту картину?

15 травня на торгах в аукціонному домі Christie’s в Нью-Йорку за рекордні $85,8 млн було продано картину Казимира Малевича “Супрематична композиція” (1916 року). Попередньо це полотно
оцінювали у $70 млн. Картину на торги виставили спадкоємці художника-авангардиста після того, як відсудили полотно у Міського музею Амстердама (Stedelijk Museum).

Ми зібрали цікаві факти про “Супрематичну композицію” видатного авангардиста Казимира Малевича.

1. Хто новий власник -- невідомо

Ім’я людини, яка виклала 85 мільйонів доларів за полотно Малевича, не розголошують. Таємницею є й те, хто надав цю картину для торгів, адже покупець “Супрематичної композиції” у 2008 році теж побажав залишитись невідомим.

2. У заручниках в Амстердамі

У 1927 році “Супрематичну композицію” разом із 70-ма іншими полотнами Казимир Малевич експонував виставці в Берліні у Grosse Berliner Kunstausstellung. Через заборону радянської влади довго перебувати за кордоном, художник повернувся в СРСР без своїх картин. Після закінчення виставки, усі твори Малевича забрав до себе на зберігання його німецький друг — архітектор Гуго Герінг.

На жаль, художнику-авангардистові до смерті так і не вдалося виїхати за межі Радянського Союзу, тому Гуго Герінг передав його полотна, серед яких була й “Супрематична композиція”, Міському музею Амстердама. Там вона зберігалася до 2002 року.

3. За неї боролися десятиліттями

Ще з 1970-х років нащадки Казимира Малевича безрезультатно боролися з музеєм за полотна. Але повернули їм лише “Супрематичну композицію” і ще чотири із 36 робіт, які зберігалися в музеї. Сталося це після того, як 14 робіт художника привезли в Музей Гугенгайма, що в Нью-Йорку. Нащадки, серед яких громадяни США, подали позов проти Міського музею Амстердама, і той погодився на мирову.

4. Вона — найдорожча

Це полотно є найдорожчим твором художника, яке будь-коли було проданою на аукціоні. У листопаді 2008 року “Супрематичну композицію (1916) вже продавали на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорк за $ 60 млн. Цього разу її оцінили ще вище.

Наприклад, "Містичний супрематизм (Чорний хрест на червоному овалі)" 1920-1922 років раніше реалізували за 37,77 мільйона доларів. А “Супрематичну композицію №18" на аукціоні "Sotheby’s" у Лондоні продали за 21,5 мільйона фунтів стерлінгів. За 17 мільйонів доларів в 2000 році пішло з молотка полотно Малевича "Супрематична композиція" 1919--1920 років.

5. А стиль її — унікальний

Картина належить до напряму авангардного мистецтва, який і заснував Казимир Малевич у 1915 році, — супрематизму. Для нього характерне використання геометричних фігур і чистих локальних кольорів, занурених у трансцендентну (незбагненну) білу безодню. Фон для таких композицій — завжди білий колір.

Експерти лондонського аукціону Christie’s відзначили, що супрематичні роботи Малевича стали першими чисто геометричними абстрактними зображеннями в історії сучасного мистецтва. На цих полотна постають прості кольорові форми, які, як видається, витають на чистому білому тлі.

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Ірина БАТЮК


Джерело статті: “http://expres.ua/digest/2018/05/16/294889-polotno-kazymyra-malevycha-prodaly-aukcioni-rekordnu-sumu”