Skip

Бескидський тунель: Україна відкриває проект століття

Бескидський тунель: Україна відкриває проект століття

Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції до Європи
У четвер, 24 травня, в Україні відкриють залізничний Бескидський тунель, який по праву називають одним з найбільших інфраструктурних проектів за останні десятиліття. Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції до Європи.

Про це повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці" президент України Петро Порошенко.

"Цей проект – частина міжнародного транспортного коридору, який йде по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України і далі на Схід", — зазначив він.

Порошенко каже, що саме тут проходить до 40% українських транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Бескидський тунель знаходиться на Бескидському перевалі в Карпатах. Його відносять до п’ятого Панєвропейского транспортного коридору (Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна).

Довжина тунелю — 1700 метрів. За своїми масштабами він є другим в Україні після Лутугинського, в Луганській області. Його максимальна глибина – 180 метрів від поверхні Бескидського хребта.

Пропускна можливість транспортного об’єкта збільшиться з 47 до 100 пар потязі в на добу. При цьому швидкість руху потязі в збільшиться з 15-40 до 60-70 км/год.

Вартість будівництва тунелю оцінюють в районі 2,9 млрд гривень. Відомо, що реалізований цей проект на кредитні кошти, надані Україні Європейським банком реконструкції і розвитку і Європейським інвестиційним банком.

Новий залізничний Бескидський тунель знаходиться в 22 м від старого, який створили ще в 1886 році при імператорі Австрійської імперії Франці Йосипі I. Тоді транспортний об’єкт розроблявся як перехід із східних регіонів Австро-Угорщини в Центральну Європу і повинен був пов’язувати Закарпатті з українськими землями, що перебували під владою імперії.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", будівельники остаточно завершили роботу над Бескидським тунелем у Карпатах.

За даними асоціації Інтербудмонтаж, він знаходиться на відстані 30 метрів від технічно застарілої конструкції, досягає в довжину 1764,5 метра (разом з двома залізничними шляхами).Джерело статті: “https://znaj.ua/society/beskydskyj-tunel-ukrayina-vidkryvaye-proekt-stolittya”