Skip

Чому Росія так нервується з приводу британської візи Романа Абрамовича

Чому Росія так нервується з приводу британської візи Романа Абрамовича


Звістка про те, що в Романа Абрамовича виникли проблеми з відновленням британської візи, сприймається в Москві як особистий виклик самому Володимиру Путіну.

Про це пише «НАРОДНА ПРАВДА», з посиланням на Independent.

Поки що, майже немає перевіреної інформації про точний характер проблем, які спіткали російського мільярдера та власника футбольного клубу “Челсі”. Умови для отримання візи є “строгими та справедливими”, – заявили на Даунінг-стріт, в той час як міністр безпеки зазначив, що “найближчими тижнями в нього забагато інших справ”, окрім візи Абрамовича.

За словами російського емігранта – бізнесмена Володимира Ашуркова:

“Пан Абрамович є одним із найбагатіших людей в Британії, він володіє футбольним клубом і є відомим громадським діячем. Громадськість заслуговує знати про те, що саме британський уряд думає про нього “.

Умови інвесторської візи Абрамовича були посилені у 2015 році, після її останнього поновлення. Тепер він має довести, що 2 мільйони фунтів стерлінгів, які він заробив на інвестиціях у Великобританії, отримані чесним шляхом.

Але, незалежно від того, яке рішення прийме британська влада, доходи Абрамовича не є «прозорими» – вважає автор та експерт з питань безпеки Марк Галеотті.

“Якщо британська розвідка має якусь певну інформацію про Абрамовича, то вони не повинні її приховувати, інакше покарання не матиме бажаного ефекту”, – каже він.

Також неясно, чи британський уряд вирішив протидіяти пану Абрамовичу через підозрілий збіг: термінове оновлення візи невдовзі після отруєння Скрипаля, чи через його наближенність до російської влади.

Вважається, що пан Абрамович підтримує тісні зв’язки з Кремлем, але він не єдиний, хто їх підртимує, до того ж, він не належить до внутрішнього кола наближених до Володимира Путіна.

Але олігарх також вважається надійним джерелом фінансування для багатьох проектів, вважає Валерій Соловей – професор Московського державного інституту міжнародних відносин. І цього достатньо для того, щоб Москва могла зробити свої висновки.

На думку пана Соловея, Кремль, мабуть, сприйняв візові проблеми пана Абрамовича як прямий виклик для самого президента. Тиснучи на вразливі місця Росії – гроші та політику – Британія лише посилила свій конфлікт з нею, зробивши його дуже особистим.

“Кремль налаштований більше не мати нічого спільного з британським урядом”, – каже Соловей.

«Дії Великобританії жорстко висміюються російською державною пропагандою. А в британських новинах висловлють думки покарати Росію, незалежно від підстав, виставляючи Терезу Мей головною богинею.»

“Пересічний росіянин не збирається співчувати «бідним олігархам», але відсутність чітких причин для відмови Абрамовичу, дозволила Кремлю казати все, що їм забажається”, – каже пан Галеотті. “Багаті росіяни, які колись думали, що Лондон повністю відкритий для них, тепер шукають, іншого місця. Та це, взагалі, ніяк не змінює їх поведінку”.

Після посилення законодавства, сотні мільйонів фунтів готівки, що належить російським олігархам, вже залишили Британські береги, впродовж останніх місяців. І така тенденція поширюється.

“Великобританію колись вважали безпечним притулком для росіян, але більше цього не буде”, – каже пан Соловей. “Заможні росіяни почали шукати інших місць, де б зберегти свої гроші. До того ж, вони нервують через ймовірність нових, непередбачуваних санкцій”.

Опублікований в понеділок парламентський звіт висловив перспективу подальшого посилення режиму санкцій проти Росії. У цьому звіті стверджувалося, що “брудні гроші” можуть підірвати репутацію Лондона. В найбільш радикальних розділах звіту були запропоновані скоординовані кроки, направлені на перешкоджання росіянам заробляти гроші на британських ринках.

Пан Ашурков запевнив, що навряд чи Великобританія отримає широке схвалення подібних дій, які ще більше розлютять Москву.

«З огляду на сьогоднішню ситуацію, такий крок не є обґрунтованим”, – сказав він.


Як вже повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, російський олігарх Роман Абрамович повинен розкрити походження власних коштів заради отримання британської візи.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/24/chomu-rosiya-tak-nervuyetsya-z-pryvodu-brytanskoyi-vizy-romana-abramovycha/”