Skip

Політична криза: чотири країни проігнорували саміт про мігрантів у Брюсселі


Лідери 16 країн Євросоюзу зібралися в неділю в Брюсселі, щоб обговорити міграційну кризу, яка, за словами президента Франції Еммануеля Макрона, вже переросла в кризу політичну.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на прес-службу Єврокомісії.

Екстрений саміт скликав голова Єврокомісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер, запросивши на зустріч лідерів країн, які “зацікавлені в пошуку шляхів врегулювання” кризи біженців напередодні майбутнього планового саміту ЄС 28-29 червня.

Фото European Commission.

Фото European Commission.

Ставлення до міграції викликає розбіжності як всередині країн між політичними партіями, так і між країнами союзу. Країни півдня Європи, які стоять першими на шляху міграційного потоку, дорікають багатшу північ в небажанні надавати їм достатню допомогу і захист зовнішніх кордонів Євросоюзу. Зустріч проігнорували країни Вишерадскької четвірки – Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія, які виступають за посилення міграційної політики.

Спори про міграційну політику загострилися після того, як новий уряд Італії відмовився впустити в свої порти судно неурядової організації “SOS Середземномор’є” з підібраними в море нелегальними мігрантами на борту. Таке ж рішення було прийнято по відношенню судна “Лайфлайн”, зафрахтованого німецькою неурядовою організацією.

Офіційні особи ряду країн, а також журналісти обурювалися формулюванням “група глав”, так як зазвичай на будь-який саміт ЄС – плановий або екстрений – запрошуються всі лідери без винятку.

За даними європейських джерел, в саміті візьмуть участь лідери Німеччини, Італії, Іспанії, Франції, Греції, Австрії та Болгарії – країн, на які припадає основний тягар прийому, транзиту і розміщення мігрантів.


Нагадаймо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп в п’ятницю, 22 червня, пригрозив ЄС новими обмежувальними заходами. На цей раз мова йде про 20-процентне мито на автомобілі з Євросоюзу в разі, якщо ЄС незабаром не знизить або не скасує «давно введені» мита і торгові обмеження на продукцію з США.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/25/politychna-kryza-chotyry-krayiny-proignoruvaly-samit-pro-migrantiv-u-bryusseli/”