Skip

"Тиші не буде": Відведення військ аж ніяк не врятувало б від нових втрат на фронті, - волонтер

"Тиші не буде": Відведення військ аж ніяк не врятувало б від нових втрат на фронті, — волонтер
"Тиші не буде": Відведення військ аж ніяк не врятувало б від нових втрат на фронті, — волонтер

Дар’я Бура пише, чому зірвався ганебний відвід військ біля Станиці, який ніяк не допоміг би армії

Волонтер проекту "Повернись живим" Дар’я Бура розповіла, чому неможливо здійснити відведеня військ. Тиші не буде — війна посилюється. Тривають постійні обстріли терористів, пише Дар’я. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Фейсбук".

"Війна з новою силою відновилася на Луганщині.

Загалом, як зізнаються військові, важко зрозуміти якої ночі накриють саме тебе. Оскільки на кілька поспіль спокійних ночей, обов’язково буде така, коли летітиме з усього можливого озброєння.

Протягом весни і літа у Луганській області було досить спокійно. «Спокійно» – це коли не працює артилерія і людські втрати не щоденні. Тут були загиблі, були обстріли, але у порівнянні, наприклад, з Авдіївкою, Зайцевим чи районом Світлодарської дуги, обстановка була значно простішою.

Щойно підписали домовленості про семиденну тишу і заплановане розведення військ у двох точках Луганської області – Золотому і Станиці-Луганській, військовим тут довелося відчути, що тиші не буде.

У ніч на неділю, якраз перед запланованим розведенням чи відведенням (ніхто ж не може ручатися за сторону противника) по населеним пунктам в районі Попасної, Станиці-Луганської, Троїцького, Навозванівки…працювали різні види озброєння. Стрілецька зброя, протитанкові гранатомети, крупнокаліберні кулемети. Ближче до опівночі підключили міномети різного калібру, 122 мм і 152 мм самохідні артустановки. Били з району окупованого Ірміно, чітко даючи зрозуміти – або ніхто нікуди не йде, або ваша Станиця вже не буде вашою.

На ранок стало відомо, що розведення військ в районі Станиці-Луганської відміняється. На який термін – зовсім, тимчасово, переноситься на день-два, наразі невідомо.

Можливо комусь видається, що розведення сторін – єдиний спосіб уберегти наших військових від смерті зі стрілецької зброї. При відході на кілометр, вона справді не діставатиме. Але для мінометів, а тим більше для артилерії, якими не гребують обстрілювати наші позиції росіяни, сіра зона у два кілометри – незначна відстань. До того ж, військові очікують на активізацію роботи диверсійно-розвідувальних груп.

Ніхто не може із впевненістю сказати, що на фронті настане мир. Поки лунають звуки стрілянини чи наші військові відганяють противника, що підбирається надто близько. Поки трапляються поранені і вбиті – війна триває. І видихати зі спокоєм, мовляв: «відійшли, зате більше шансів залишитися живими» ще занадто рано", — пише волонтер та додає, що при посиленні роботи ДРГ потреба у приладах нічного бачення лише загострюється з новою силою.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/128810-tishi_ne_bude_vidvedennja_vijsjk_ah_nijak_ne_vrjatuvalo_b_vid_novih_vtrat_na_fronti_-_volonter”