Skip

Всупереч заявам, ППО Сирії і Росії не вдалося збити жодної ракети сил НАТО


Однак, Європейське командування США (EUCOM) заявило, що ні один з більше 100 снарядів, випущених США, Британією та Францією по об’єктам з виробництва хімречовин в Сирії, не був вражений силами протиповітряної оборони Сирії і Росії, повідомляє "Укрінформ".

"Ні одна з ... ракет, які беруть участь в цій місії, не була успішно вражена сирійськими ППО, і немає ознак того, що були задіяні російські системи ППО", — йдеться в повідомленні.

Всього було випущено, за даними EUCOM, 105 одиниць зброї проти трьох цілей. Зокрема, з регіону Червоного моря — 30 ракет Tomahawk запустив крейсер Monterey (США), 7 — есмінець Laboon (США) з Перської затоки 23 ракети Tomahawk були запущені есмінцем Higgins (США) з Середземномор’я: 6 ракет з підводного човна John Warner (США), 3 ракети з французького фрегата Languedoc. З повітря було запущено 19 ракет з двох бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer. Британські королівські ВПС (винищувачі Tornado і Typhoon) запустили 8 ракет, винищувачі ВПС Франції Rafales і Mirages — 9 ракет.

Удар по об’єктах у Сирії був частиною операцій Центрального командування США (CENTCOM) щодо заборони і запобігання майбутнього використання хімічної зброї Сирією, йдеться в прес-релізі.

Командувач генерал Кертіс Скапаротті підкреслив, що операція була ретельно спланована і проведена, та підтвердила здатність EUCOM швидко реагувати на будь-які обставини.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об’єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/vsuperech-zayavam-ppo-siriyi-i-rosiyi-ne-vdalosya-zbiti-zhodnoyi-raketi-sil-nato-275257_.html”