Skip

ЄС готує відповідь на можливі американські санкції через співпрацю з Іраном

ЄС готує відповідь на можливі американські санкції через співпрацю з Іраном


Євросоюз готується захищати свої компанії від санкцій, які погрожують запровадити Сполучені Штати через відмову вийти із ядерної угоди з Іраном та продовження співпраці з Тегераном. Брюссель цього тижня розгляне можливі заходи у відповідь, заявив посол ЄС в США Девід О’Салліван, пише "РБК-Україна".

"Ми повинні будемо розглянути, як впоратися з негативним ефектом первинних або вторинних санкцій, які можуть бути відновлені США і які здатні торкнутися європейських компаній", — зазначив О’Салліван.

Він додав, що ЄС веде переговори з Вашингтоном щодо того, які заходи буде вживати Білий дім стосовно європейських компаній.

"Ми будемо обговорювати в Брюсселі цього тижня, як ми можемо відповісти на це. Мова йде не тільки про можливості європейських компаній вести бізнес з Іраном. Там є й інші — Китай, Індія, Росія", — сказав О’Салліван.

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

У той же час, Вашингтон готовий скасувати санкції, якщо Тегеран відмовиться від розробки ядерної зброї та балістичних ракет, а також від ідеї знищення Ізраїлю, припинить підтримку терористичних угруповань на Близькому Сході, не створюватиме небезпеку судноплавству в Перській затоці та поважатиме права людини.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/yes-gotuye-vidpovid-na-mozhlivi-amerikanski-sankciyi-cherez-spivpracyu-z-iranom-277763_.html”